Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach

St. Patrick's Day

W tym roku, w ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego Spacerem przez szmaragdową wyspę, zorganizowano w naszej szkole  uroczyste obchody Dnia św. Patryka, patrona Irlandii. W ciągu całego tygodnia odbywały się różne inicjatywy dotyczące tego święta. Uczennice klas siódmych przygotowały tematyczne zabawy, quizy i czapeczki z koniczynką dla swoich młodszych kolegów z klas I-III, natomiast w pozostałych klasach przeprowadzono lekcje tematyczne.

 
Na początku marca został również ogłoszony konkurs na plakat dotyczący Irlandii i jej patrona. Wielu uczniów przygotowało piękne prace, a  23 najlepsze zostały nagrodzone podczas akademii, która odbyła się we wtorek 19 marca. Uczennice klas siódmych przebrane za irlandzkie gnomy zapoznały zebranych uczniów i nauczycieli z tradycjami, zwyczajami, legendami oraz niesamowitymi krajobrazami i walorami turystycznymi Irlandii, ilustrując swoje wystąpienie prezentacją multimedialną autorstwa Pawła Jurkiewicza z kl. VI b.


Zarówno uczniowie jak i nauczyciele zostali poproszeni o zielony strój i przypięcie symbolicznej zielonej koniczynki. Całe przedsięwzięcie, przygotowane przez panią Aldonę Król, udało się doskonale, co potwierdzili również goszczący tego dnia w naszej szkole uczniowie ze szkoły w Bogoniowicach.

 

Foto

Diana Piotrowska

19 marca 2019

Skontaktuj się z nami

spciezkowice@ciezkowice.pl

tel. 14 6510040 

ul. Tysiąclecia 12

33-190 Ciężkowice

@ SP Ciężkowice Edytor WebWave CMS