Stawiam na czytanie

Klasa III a realizuje w tym roku szkolnym projekt Stawiam na czytanie, którego celem jest promowanie czytelnictwa, rozwijanie nawyku codziennego czytania, rozbudzanie motywacji do samodzielnej pracy oraz systematyczności w swoich działaniach.

Każdy zainteresowany uczeń, w myśl założeń projektu, co miesiąc czyta polecone książki spoza kanonu lektur, a następnie wypełnia kartę lektury, w której jest miejsce na wykazanie się znajomością treści, na recenzję czy uzasadnianie swojej opinii. Co miesiąc uczniowie otrzymują drobne nagrody w postaci oryginalnych zakładek, a wśród uczniów, którzy przeczytali najwięcej losowana jest nagroda dodatkowa.

Na liście książek polecanych znajdują się m.in. pozycje z projektów Rodzinnie czytamy, problemom radę damy oraz Kocham Polskę.

Joanna Roczniak

01 grudnia 2021