Szachowy Turniej Niepodległościowy

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W bieżącym roku święto to obchodzone jest szczególnie z uwagi na 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W obchody narodowego święta włączyli się uczestnicy Szachowego Turnieju Niepodległości rozegranego 7 listopada w Ciężkowicach. Turniej był zarazem gminnymi zawodami Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na starcie rywalizacji stanęło 26 uczniów reprezentujących pięć szkół z terenu gminy Ciężkowice. Turniej Niepodległościowy rozegrano w formule „open”, a po jego rozegraniu dokonano oddzielnej klasyfikacji w poszczególnych kategoriach tak indywidualnych jak i drużynowych. Dobrze w klasyfikacjach wypadli uczniowie naszej Szkoły. Najlepszym szachistą w zawodach został Daniel Kurczab tryumfujący zarazem w klasyfikacji chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W klasyfikacji dziewcząt w tej samej kategorii drugie miejsce zajęła Natalia Popiela. Nasza Szkoła wygrała również klasyfikację drużynową Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W Igrzyskach Dzieci na drugim miejscu sklasyfikowano Karola Króla. Obok wymienionych w zawodach Szkołę Podstawową w Ciężkowicach reprezentowali: Damian Kloc, Jakub Szewczyk, Adrian Florek, Bartosz Popiela, Eliza Trela, Alicja Wiatr.

Joanna Dziuban

07 listopada 2018