Szkolne obchody Dnia Papieskiego

Dnia 17 października 2022 r. o godzinie 9.00 w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach odbyła się uroczystość szkolna poświęcona obchodom XXII Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiegał pod hasłem  Blask Prawdy. Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia.

Uroczystość poprzedzona była przemarszem wszystkich klas do kościoła za naszym Sztandarem poświęconym Janowi Pawłowi II.

Następnie uczniowie klasy 8a przypomnieli wszystkim dzień nadania imienia  naszej szkole i przybliżyli sylwetkę naszego papieża. Ważnym  punktem było przekazanie każdej klasie przesłania papieskiego na bieżący rok szkolny, które ma być ich drogowskazem w postępowaniu każdego ucznia naszej szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie złożyli wszystkim nauczycielom  życzenia i skierowali do nich słowa papieża o roli nauczycieli i wychowawców. Głównym punktem uroczystości była Msza Święta pod przewodnictwem ks. Grzegorza Banasia, który, powołując  się  na autorytet św. Jana Pawła II, mówił o miłości  papieża do dzieci i jego uniwersalnych przekazach, m. in. jak być dobrym człowiekiem.

Po zakończeniu obchodów w kościele uczniowie za Sztandarem powrócili do szkoły, gdzie przedstawiciele samorządu podziękowali nauczycielom za trud i troskę włożone w wychowanie i nauczanie dzieci i młodzieży.

Małgorzata Bajorek

27 października 2022