Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym Szkolne Przygody Gangu Słodziaków, którego pomysłodawcą była sieć sklepów Biedronka.  Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. W pierwszym etapie nauczyciele przeprowadzili na zajęciach głośne czytanie z wykorzystaniem książki Gang Słodziaków autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie dowolnej książki w domu, dokumentowane podpisem rodzica nagradzane było w szkole naklejką Słodziaka umieszczaną w albumie ucznia Czytaj codziennie. Wzięliśmy udział w Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków. Organizatorami konkursu w szkole byli nauczyciele klas I – III i biblioteka szkolna.

02 marca 2019