Szkolny Dzień Patrona

Jan Paweł II – Papież Tysiąclecia – Piotr naszych czasów, Serce – serc, to postać, która w nas Polakach wywołuje szczególnie głębokie uczucia. Czy może więc dziwić fakt, że nasi rodzice i my uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach  zapragnęliśmy, aby właśnie On stał się naszym patronem? Uroczystość nadania imienia szkole odbyła się 23 listopada 2017 r.

W dniu 26 kwietnia  2023 r. zgromadziliśmy się w naszym parafialnym kościele  na uroczystości poświęconej sylwetce naszego wybitnego rodaka – św. Jana Pawła II, który już od sześciu lat patronuje naszej szkole. Podczas akademii przygotowanej przez klasę VII i uświetnionej występem szkolnego chóru, mieliśmy możliwość przypomnienia postaci św. Jana Pawła II, jego służby Bogu i ludziom. Postawa papieża - Polaka niezmiennie jest dla nas źródłem miłości, nadziei i wiary, z niej czerpać będziemy mądrość i wiedzę.

Magdalena Gabor

14 maja 2023