Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II-III

Dnia 14 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II-III.

Konkurs miał na celu sprawdzenie opanowania zasad ortograficznych i posługiwania się nimi w praktyce, kształtowanie czujności ortograficznej i wyrabianie nawyku poprawnego pisania. Wytypowane przez wychowawczynie dwuosobowe delegacje zmagały się z dyktandem pt. Wiosna. Druga część konkursu dotyczyła różnorodnych zadań. Uczniowie uzupełniali zadania z lukami.

Spośród rywalizujących ze sobą uczestników wyłoniono jednego ucznia, który został Mistrzem Ortografii. Jest to Filip Szymański z klasy III a.

Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, iż uczniowie biorący udział w konkursie doskonale przyswoili zasady ortografii i umieją posługiwać się nimi w praktyce. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zainteresowanie konkursem.

Dorota Wróblewska

21 kwietnia 2023