Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

W celu rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniów, ich uzdolnień językowych,  kształcenia umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz uczenia zdrowej rywalizacji podejmowane są w szkole różnorodne działania. Jednym z nich jest organizowany od wielu lat Szkolny Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem. W tym roku odbył się on 6 marca, w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsze dzieci z klas II-III reprezentowały: Weronika Zięba – klasa IIb, Kinga Dziubaczka – klasa IIa, Karina Toporkiewicz – klasa IIa, Lena Zięcina – klasa IIa, Karolina Szarek –klasa IIb, Aurelia Padoł – klasa IIb, Wilga Natalia – klasa III i Patryk Waza – klasa III. Uczestnikami konkursu starszych klas byli: Igor Kotul – IVa, Wiktoria Niziołek – IVb, Magdalena Dziuban – IVc, Natalia Bajorek – Va, Szymon Librant – Vb, Mariola Gaj – Vc, Matylda Hołda – VIa i Paweł Jurkiewicz – VIb. Zwycięzcami i jednocześnie Mistrzami Pięknego Czytania w szkole zostali Karina Toporkiewicz - klasa IIa i Mariola Gaj – klasa Vc. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na szczeblu gminnym.

Maria Król

06 marca 2019