Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

Wśród indywidualnych gier sportowych jedną z najpopularniejszych w sporcie szkolnym jest tenis stołowy. Corocznie w naszej szkole rozgrywane są ping-pongowe zawody, których uczestnikami są nasi uczniowie. Również w bieżącym roku zostały zorganizowane podobne zawody, które odbyły się 27 października. Rywalizacja przebiegała w kategoriach odpowiadających podziałowi w regulaminie Szkolnego Związku Sportowego i była szkolnymi eliminacjami do zawodów gminnych. W kategorii Igrzysk Dzieci dziewcząt do rywalizacji przystąpiło 15 zawodniczek. Turniej rozegrano w oparciu o system do dwóch przegranych, a najlepszą wśród zawodniczek okazała się Nadia Piątek. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Annę Miłkowską, Zuzannę Majcher i Oliwię Stanuch. Ponadto w zawodach wzięły udział: Łucja Dziuban, Oliwia Galas, Karina Jurkiewicz, Iga Zabawska, Iga Gucwa, Maja Hołda, Lena Figas, Milena Galas, Daria Piotrowska, Maja Bućko, Emilia Zięba.

W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców   udział wzięło 20 tenisistów. Podobnie jak dziewczęta, chłopcy rywalizowali w klasycznym systemie podwójnych eliminacji. Na czele końcowej klasyfikacji znalazł się Eryk Nędza, a za nim Marcel Ablewicz, Sergiusz Nowak i Konrad Król. Obok wymienionych  w zawodach uczestniczyli: Stanisław Dziuban, Franciszek Gabor, Igor Lorek, Bartosz Szymański, Jakub Figas, Krzysztof Gieracki, Bartosz Majcher, Szymon Bacia, Szymon Bajorek, Nikodem Kwaśny, Tomasz Pasławski, Kamil Banaś, Błażej Gut, Jakub Hołda, Mateusz Kuklewicz, Szymon Ligęza.

Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się zawody uczniów starszych rywalizujących w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju dziewcząt na starcie stanęło 8 uczennic z klas VII-VIII. Najlepszą w tenisowych zmaganiach okazała się Karolina Gąsior, drugie miejsce zajęła Weronika Zięba, trzecie Malwina Ablewicz, a czwarte Patrycja Bednarz. Kolejne lokaty zajęły: Jolanta Gucwa, Julita Cieśla, Wiktoria Cygan i Paulina Ciepielowska.

Do zawodów chłopców przystąpiło 7 zawodników. Najlepszym z nich okazał się Dominik Dziuban, a za nim w klasyfikacji znaleźli się: Michał Bednarz, Marcel Wopiński, Maksymilian Śliwa, Ksawery Kachniarz, Szymon Pilch, Piotr Choczyński.

Joanna Dziuban

05 listopada 2023