Tajemnicza Solina

W piątek 17 maja 2024 r. klasy V b, VI a i VI b wybrały się na wycieczkę do Soliny. Uczniowie wczesnym rankiem wyruszyli w kierunku Jeziora Solińskiego. Po kilkugodzinnej podróży dotarli do celu. Pierwszą atrakcją był przejazd kolejką gondolową między górami Plasza oraz Jawor wzdłuż zapory wodnej i wjazd na wieżę widokową, skąd można było podziwiać panoramę gór, Jezioro Solińskie oraz Zalew Myczkowski. Kolejną był pobyt w parku rozrywki Tajemnicza Solina, gdzie przewodniczkami  po krainie Biesów i Czadów były Rusałki. Tam uczniowie mogli pokonać Czadowy  Tor  Sprawnościowy, odkryć wnętrze góry Jawor, przejść  Labirynt Biesa.  Po powrocie nad jezioro można było podziwiać największą zaporę wodną w Polsce, rozległe wody Jeziora Solińskiego i zakupić pamiątki. Podczas  wycieczki dopisywała zarówno pogoda jak i humor młodych podróżników, a późniejszy powrót i zmęczenie nie przeszkodziły  w planowaniu następnych wyjazdów.

Ewa Kukułka

21 maja 2024