Trójbój lekkoatletyczny Tarnów

Dnia 28 kwietnia w Tarnowie na obiektach TOSiR przy bardzo sprzyjającej pogodzie odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym. Dyscyplina ta, będąca połączeniem biegu na 60 m, skoku w dal oraz rzutu piłeczką palantową jest wprowadzeniem młodych sportowców w świat „królowej sportu”, jak zwana jest lekkoatletyka, a dedykowana dla dzieci z klas czwartych oraz młodszych. Nasze dwie drużyny po wygraniu etapu gminnego bardzo dobrze zaprezentowały się na wyższym szczeblu rozgrywek. Chłopcy uplasowali się na V miejscu w powiecie, natomiast dziewczęta zdecydowanie wyprzedziły konkurencję i wygrały całe zawody. Dało im to przepustkę do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w czerwcu w Wieliczce. Obok sukcesu drużynowego dwie nasze zawodniczki zostały nagrodzone indywidualnie za zdobycie największej liczby punktów. Viktoria Kosiarska z wynikiem 197 punktów zdobyła złoty medal, natomiast Nadia Piątek ze 189 punktami srebrny medal. Warto wspomnieć, iż sukces ten został niejako obroniony, gdyż na tym samym miejscu w zeszłym roku uplasowały się tegoroczne piątoklasistki.

Reprezentacja dziewcząt: Viktoria Kosiarska, Lena Padoł, Julia Wojtanowicz, Oliwia Galas, Nadia Piątek, Anna Ciepiela

Reprezentacja chłopców: Szymon Bacia, Nikodem Kwaśny, Jakub Wiejaczka, Eryk Nędza, Sergiusz Nowak, Tomasz Pasławski

Rafał Galas

29 kwietnia 2023