Turniej Piłki Siatkowej

8 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ciężkowicach został rozegrany Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt organizowany przez ZSOiZ w Ciężkowicach. Dzięki dobrej grze jaką zaprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej w zawodach gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizatorzy zaprosili naszą reprezentację do udziału  w zawodach, których uczestnikami były przede wszystkim szkoły ponadgimnazjalne. Turniej był więc ogromnym wyzwaniem dla naszych dziewcząt a zarazem okazją do sprawdzenia się w potyczkach z mocnymi zespołami oraz formą przygotowania się do zawodów powiatowych IMS. Nasza szkolna drużyna rozegrała pięć spotkań, w których rywalkami były zawodniczki z LO Bobowa, ZSOiZ Gromnik, MKS „Podkarpacie” (SP Bobowa), UKS „Lider” (Centrum Kształcenia Ustawicznego Tuchów) oraz ZSOiZ Ciężkowice. Wszystkie spotkania zakończyły się porażkami naszego zespołu, jednak dziewczętom należą się słowa uznania za grę, podjęcie walki i zaangażowanie w spotkaniach ze znacznie mocniejszymi rywalkami. Najważniejszą korzyścią z zawodów jest przecież doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości.

W turnieju naszą szkołę reprezentowały: Sylwia Baniak, Natalia Chrząszcz, Aleksandra Dziuban, Mariola Florek, Justyna Gucwa, Katarzyna Mastalska, Klaudia Mucha,  Aleksandra Skrabska, Eliza Trela, Alicja Wiatr Magdalena Wietecha.

Joanna Dziuban

08 lutego 2019