Turniej Szachowy Gminnych Igrzysk Dzieci
i Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Dnia 4 listopada został rozegrany gminny turniej szachowy zaliczany do sportowego współzawodnictwa szkół w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gminne zmagania przeprowadzone zostały w formule indywidualnej, po której na podstawie zdobytych punktów wyłoniono drużyny kwalifikujące się do zawodów powiatowych. Zgodnie z regulaminem SZS drużynę tworzy czterech uczniów z danej szkoły, wśród których musi być co najmniej jedna dziewczynka. Po rozegraniu 7 rund w dwóch kategoriach wiekowych i podliczeniu punktów okazało się, że w obu przypadkach na czele klasyfikacji drużynowej znalazły się reprezentacje naszej szkoły. W klasyfikacji indywidualnej oddzielnie uwzględniono chłopców i dziewczęta. W turniejowych klasyfikacjach najwyżej z naszych reprezentantów była Anita Gomułka, która wygrała rywalizację dziewcząt IMS. W tej samej kategorii drugie miejsce zajęła Emilia Szybowska, a trzecie Julia Kapałka. Wśród chłopców starszych na drugim miejscu sklasyfikowano Nikodema Guta, a na czwartym Kacpra Dziubana. W Igrzyskach Dzieci najlepszą szachistką została Natalia Szymańska przed Natalią Lorek. W klasyfikacji chłopców drugie miejsce zajął Bartosz Szymański, a trzecie Stanisław Dziuban. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 40 uczniów reprezentujących pięć szkół z terenu gminy Ciężkowice.

Pełny skład reprezentacji Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach:

IGRZYSKA DZIECI

Natalia Lorek