Tym, którzy służyli Ojczyźnie…

3 maja br. w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbył się finał XX Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Tegorocznemu festiwalowi towarzyszyło hasło „Tym, którzy służyli Ojczyźnie…”. Wśród uczestników znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. W kategorii recytatorskiej reprezentantkami były Zuzanna Gabor (kl. VII a), która zadeklamowała wiersz Alarm Antoniego Słonimskiego, oraz Eliza Trela (kl. III c gimnazjum), mówiąca Pieśń o Stefanie Starzyńskim, której autorem jest Jan Lechoń. W kategorii muzycznej wystąpił chór szkolny Nolite timere z pieśnią Niepodległa, niepokorna. Poziom wykonawców był bardzo wysoki. Ostatecznie jury przyznało Elizie drugie miejsce w kategorii uczniów gimnazjów i liceów, a chórowi miejsce pierwsze. Gratulujemy nagrodzonym sukcesu!

Wiktoria Schabowska

04 maja 2019