Uczniowie z Ciężkowic na meczu PlusLigi

Uczestnictwo młodzieży w kulturze fizycznej to nie tylko czynny udział w rywalizacji sportowej. Ważnym elementem wychowania fizycznego jest przygotowanie do udziału w sporcie w charakterze kibica. Kulturalne kibicowanie swojej drużynie, podziwianie udanych akcji poparte szacunkiem dla rywali jest również bardzo ważnym elementem wychowania społecznego. Okazją do realizacji takich zadań był zorganizowany 27 listopada dla naszych uczniów wspólnie z ZSOiZ Gromnik wyjazd na mecz siatkarskiej PlusLigi do Rzeszowa. Dla sympatyków siatkówki było to niezwykle interesujące wydarzenie. W spotkaniu oglądaliśmy bowiem aktualnych mistrzów Polski – drużynę Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz czterokrotnych mistrzów naszego kraju - Assecco Resovię Rzeszów. Zawodnicy obu drużyn nie zawiedli. Mecz był na bardzo wysokim poziomie, obfitował w efektowne akcje w ataku i obronie, a jego losy ważyły się do ostatniego gwizdka sędziów. Ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy z Kędzierzyna, którzy wygrali 3:2. Dla naszych uczniów wynik nie był najistotniejszy. Ważne było zobaczenie „na żywo” siatkarskich gwiazd, wśród których nie zabrakło mistrzów świata: Aleksandra Śliwki, Pawła Zatorskiego, Damiana Schulza, Rafała Buszka oraz innych medalistów mistrzostw Europy i świata, tj. Marcin Komenda, Rafał Buszek, Benjamin Toniutti, David Smith, Kawika Shoji, Simone Parodi. W otoczeniu obu drużyn można było spotkać inne gwiazdy polskiej siatkówki, tj. Marcin Możdżonek, Krzysztof Ignaczak, Piotr Gruszka czy Sebastian Świderski. Po meczu niektórzy z naszych uczniów zdobyli kilka autografów, a także zrobili wspólne zdjęcia z kilkoma zawodnikami.

Joanna Dziuban

27 listopada 2019