Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach

VIII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Koszycach Małych

Dnia 9 maja 2023 r. odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” w Koszycach Małych. Były to wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego finału festiwalu.

Główną ideą festiwalu jest zachowanie od zapomnienia piosenek partyzanckich i żołnierskich, śpiewanych w oddziałach leśnych w czasie okupacji niemieckiej i sowieckiej, a także upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym i Żołnierzach Niezłomnych oraz szerzenie etosu Armii Krajowej.

 W tegorocznych przesłuchaniach eliminacyjnych wzięły udział 54 podmioty muzyczne z całego województwa małopolskiego, a w sumie ponad 150 wykonawców. Byli to soliści, zespoły i chóry – reprezentujący każdą z czterech kategorii wiekowych – maluchy, dzieci, młodzież i dorosłych. Wszyscy zaśpiewali po dwie piosenki o charakterze patriotycznym i niepodległościowym.

Naszą szkołę w konkursie reprezentował zespół Nolite timere, który zaśpiewał piosenki Niezwyciężeni i Dziś idę walczyć mamo. Prezentacja naszych dziewcząt znalazła uznanie w oczach jurorów. Zespół zdobył II miejsce w kategorii chórów 10-13 lat.

Małgorzata Miłkowska

FOTO

19 maja 2023
Źródło grafiki: http://fatamorgana26.blogspot.com/

Skontaktuj się z nami

spciezkowice@ciezkowice.pl

tel. 14 6510040 

ul. Tysiąclecia 12

33-190 Ciężkowice

@ SP Ciężkowice Edytor WebWave CMS