Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach

W hołdzie Papieżowi

19 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Olszynach (gmina Rzepiennik Strzyżewski) odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II. Odpowiadając na zaproszenie szkoły noszącej imię również naszego Patrona, przystąpiliśmy do konkursu, który miał na celu przybliżenie sylwetki Papieża jako poety, twórcy kultury.

W rywalizacji wzięło udział 23 uczniów z 12 szkół okolicznych gmin, w tym dwie reprezentantki naszej szkoły- Natalia Lorek i Natalia Szymańska z kl. VIa. Uczennice recytowały fragmenty „Tryptyku Rzymskiego”, utworu bardzo wymagającego ze względu na poważną tematykę oraz trudny język, pełen symboli i metafizycznej głębi. Obie nasze dziewczyny poradziły sobie znakomicie, zaprezentowały się godnie i dojrzale.

Z radością informujemy, że Natalia Lorek została nagrodzona III miejscem, co jest kolejnym jej krokiem w rozwijaniu zdolności recytatorskich, po występie w grudniowym konkursie gminnym, gdzie również zajęła III miejsce. Życzymy Natalii dalszych sukcesów na niwie artystycznej; trzymamy też kciuki za obie szóstoklasistki (oraz Darię Zabierowską) w etapie wojewódzkim konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który czeka nasze uczennice już w najbliższy czwartek.

Gabriela Schabowska- opiekun konkursu

FOTO

 

26 kwietnia 2024
Źródło grafiki: http://fatamorgana26.blogspot.com/

Skontaktuj się z nami

spciezkowice@ciezkowice.pl

tel. 14 6510040 

ul. Tysiąclecia 12

33-190 Ciężkowice

@ SP Ciężkowice Edytor WebWave CMS