Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach

W hołdzie Patronowi

5 października br. chór „Nolite timere” pod kierunkiem P. Małgorzaty Miłkowskiej wraz z solistką Izabelą Trelą z klasy VIa wziął udział w XXX Festiwalu Papieskim zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Białym Dunajcu. Patronat nad konkursem objęło m.in. Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Związek Podhalan.

Festiwal przebiegał pod hasłem „Święty Jan Paweł II- cywilizacja życia”, tym samym, które przyświecało tegorocznemu Dniu Papieskiemu. Obejmował 4 kategorie: literacką, recytatorską, teatralną oraz muzyczną, w obrębie której wyodrębniono solistów oraz grupy śpiewacze.

Z radością i dumą informujemy, że Izabela Trela zdobyła I miejsce w kategorii solistów, natomiast chór szkolny „Nolite timere” Grand Prix, czyli nagrodę główną całego Festiwalu. Solistka wystąpiła z pieśnią „Nie zastąpi Ciebie nikt” z własnym akompaniamentem na pianinie, zaś chór wykonał utwór „Z tej ziemi…”, monumentalny hymn będący hołdem złożonym Papieżowi przez rodaków za Jego pontyfikat oraz obietnicą pamięci i wierności Jego nauczaniu.

Sukces muzyczny Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach wpisuje się w tegoroczne obchody Dnia Patrona, który od bieżącego roku szkolnego będzie organizowany w terminie zbieżnym z Dniem Papieskim, w łączności z Dniem Edukacji Narodowej.

Gabriela Schabowska

FOTO

 

20 października 2023

Skontaktuj się z nami

spciezkowice@ciezkowice.pl

tel. 14 6510040 

ul. Tysiąclecia 12

33-190 Ciężkowice

@ SP Ciężkowice Edytor WebWave CMS