Wielkanocne przygotowania

Podczas Wielkiego Postu członkowie Szkolnego Koła Caritas postanowili włączyć się w pomoc osobom starszym i chorym nie tylko z naszej parafii. W związku z tym na terenie naszej szkoły zorganizowano zbiórkę darów przeznaczonych dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas Diecezji Tarnowskiej w Grybowie. W  podjętą akcję zaangażowali się uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami i oczywiście z rodzicami. Starsi uczniowie z klas gimnazjalnych wykonali własnoręcznie kartki świąteczne oraz kolorowe stroiki wielkanocne, z których część została przekazana osobom chorym i samotnym z naszej parafii, a pozostałe trafiły do podopiecznych placówki w Grybowie.

Wszystkie zebrane rzeczy oraz ozdoby wielkanocne chorzy otrzymali jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi, co było dla nich dużą niespodzianką, i jak zapewniał ksiądz dyrektor Paweł Bobrowski, sprawiło im ogromną radość.

Bardzo dziękuję uczniom i rodzicom za zaangażowanie w tę wspaniałą akcję.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas:

Diana Piotrowska

17 kwietnia 2019