Witaj maj, Trzeci Maj…

Dnia 8 maja  odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas czwartych pod opieką swoich wychowawczyń i czujnym okiem pani Miłkowskiej. Wspaniale zaprezentował się  również chór.

Pamiętając, że naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości, postanowiliśmy zatrzymać się na chwilę, aby wspomnieć o ważnym dla naszej historii wydarzeniu – uchwaleniu Konstytucji 3 Maja 1791 roku.

Czwartoklasiści chętnie i z zaangażowaniem podeszli do pracy nad przedstawieniem.

Młodzi „aktorzy” w interesujący sposób opowiedzieli o przełomowych dla naszego kraju wydarzeniach. Uczynili to zarówno słowem, pieśnią jak również strojem. Niektórzy uczniowie wcielili się bowiem w postacie z epoki, wzbudzając zachwyt szczególnie młodszej części widowni. W tej kwestii na uznanie zasługuje troska rodziców, aby dzieci wystąpiły w przepięknych kostiumach. Okazuje się, że pomysłowość w tym zakresie nie zna granic. Podobnie jak nasza wdzięczność za ten trud.

Renata Gadecka

08 maja 2019