Wiwat Babunie, wiwat Dziadkowie kochani!

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe, najsympatyczniejsze i najmilsze dni w roku. Tegoroczne spotkanie z Babciami i Dziadkami odbyło się w naszej szkole nieco później niż zazwyczaj, ale zaproszeni goście mimo to licznie przybyli na tę uroczystość. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klas drugich pod baczną opieką swych wychowawczyń: p. Marii Król i p. Małgorzaty Gaj.  Pani Dyrektor Zofia Tarasek powitała szanowną publiczność i nie szczędząc ciepłych słów, życzyła wszystkim wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha. Następnie klasa II b zaprezentowała krótkie scenki – wspomnienia z życia babci i dziadka, wiersze, piosenki i tańce. Klasa II a, w świątecznej jeszcze atmosferze, przedstawiła Jasełka. Występy dzieci były wzbogacone pięknymi, kolorowymi strojami, radosną choreografią i ciekawą muzyką. Wnuki chciały w ten sposób wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym Seniorom. Oni za to żywo reagowali. W niejednym oku zakręciła się łza, ogarniał salę śmiech, co chwilę słychać było gromkie brawa. Babcie i Dziadkowie byli dumni ze swych wnuków. Uroczystość zakończyła się wręczeniem samodzielnie przygotowanych prezentów oraz spotkaniem przy cieście, kawie i herbatce.

Małgorzata Gaj

14 lutego 2020