Wolontariusze WOŚP

W ramach działalności charytatywnej Samorządu Uczniowskiego uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w 27  Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W wydarzeniu brała udział również gmina Ciężkowice, a jego uczestnikami byli m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z klasami gimnazjalnymi w Ciężkowicach.
Impreza trwała cały dzień i obejmowała przede wszystkim centrum naszej miejscowości. Jego hasłem przewodnim było „Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”! Nasi wolontariusze, na czele z  szefową  sztabu – panią Mariolą – rozpoczęli działalność charytatywną już od wczesnych godzin rannych. Byli obecni m.in. na rynku oraz w okolicy kościoła Pana Jezusa Miłosiernego. Ich zadaniem było zbieranie do puszek środków finansowych na rzecz chorych dzieci oraz rozdawanie ulotek. W przerwach między kwestowaniem uczestnicy zostali zaproszeni do Centrum Kultury, gdzie otrzymali pyszny poczęstunek.
Dzięki zaangażowaniu 28 wolontariuszy z naszej szkoły nasze małe miasto mogło wielkim sercem wspomóc  potrzebujących. Jesteśmy wdzięczni uczestnikom finału, którzy podeszli do sprawy z wielkim zaangażowaniem dając wzorowy przykład nie tylko całej gminie, ale również Polsce.

Wolontariusze 27 finału WOŚP  naszej szkoły:
1. Damian Rąpała
2. Żaneta Gaj