Wolontariusze WOŚP
w Szkole Podstawowej w Ciężkowicach

Podczas tegorocznego 31. Finału WOŚP, który odbył się 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Żyj zdrowo w zdrowym świecie WOŚP zbierała pieniądze na walkę z sepsą i na wyposażenie szpitali w nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły kwestowali na ulicach Ciężkowic, by z zebranych środków wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, umożliwić lepszą terapię sepsy poprzez wdrożenie celowego  i skutecznego leczenia.

Szesnaścioro wolontariuszy z klas ósmych zebrało łączną kwotę 793,62 PLN, 15 Euro, 5$. Najwyższą kwotę 1207,71 PLN zebrała Aleksandra Kurczab.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i trud kwestowania w mroźny styczniowy dzień. Niech zebrane cegiełki pozwolą na zbudowanie lepszego świata…

M. Ciepiela, M. Bajorek

17 lutego 2023