Wspólna akcja szkoły i parafii Kolędnicy Misyjni 2023

Po przerwie spowodowanej pandemią, realizując potrzeby misyjne naszej diecezji, katecheci z naszej szkoły zachęcili dzieci i młodzież do podjęcia ważnej inicjatywy kolędowania dla misji. Chętnych było wielu.

Kolędnicy dobrali się w zespoły po 4-8 osób. Z pomocą rodziców przygotowali kolorowe stroje i puszki na ofiary oraz nauczyli się tekstów hymnu i życzeń dla gospodarzy. Katecheci przydzielili dzieciom konkretne ulice, przy których miały one odwiedzać domy z kolędą misyjną. Kolędnicy zostali posłani przez ks. proboszcza podczas Mszy Świętej 26 grudnia w Dzień Świętego Szczepana i odwiedzali mieszkańców w czasie przerwy świątecznej.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i młodzieży. Wszyscy bowiem rozumieli potrzebę wspierania tego ważnego misyjnego dzieła.

Załączamy również kilka zdjęć, aby zaprezentować kreatywność i zaangażowanie naszych dzieci.

ks. Grzegorz Banaś

15 lutego 2023