Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniach 30 września oraz 1-2 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza poprzedzająca wybory do samorządu szkolnego. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość zgłaszania swoich kandydatów, a ci, którzy postanowili wziąć udział w wyborach, przeprowadzili kampanię, aby przekonać koleżanki i kolegów do oddania na nich głosu. Kandydaci przygotowali plakaty, a także prowadzili spotkania z uczniami, podczas których opowiadali o swoich pomysłach na działalność samorządu.

Kampania przebiegła w atmosferze zdrowej rywalizacji, a uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Hasła wyborcze pełne były obietnic związanych z organizacją szkolnych imprez, poprawą warunków nauki oraz dbałością o integrację uczniów.

3 października odbyły się długo wyczekiwane wybory. Uczniowie z wszystkich klas pod czujnym okiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego: p. Magdaleny Gabor i p. Małgorzaty Ciepieli oddawali swoje głosy na wybranych przez siebie kandydatów. Po zamknięciu urn wyborczych komisja przeliczyła głosy, a wyniki ogłoszono 4 października.

W wyborach zwyciężyła i nową przewodniczącą samorządu szkolnego została Zuzanna Rutka z kl. VI b. Na stanowisku zastępcy przewodniczącej znalazł się Konrad Król, znany ze swojego zaangażowania w życie szkoły. Funkcję skarbnika objął Błażej Gut, a stanowisko sekretarza przypadło Marcelowi Wopińskiemu z kl. VIII a.

Nowy skład samorządu zapowiada intensywną pracę na rzecz uczniów i całej społeczności szkolnej.

Wszystkim nowo wybranym członkom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej kadencji!

Magdalena Gabor, Małgorzata Ciepiela

15 października 2024