Wycieczka do Jastrzębi i do Jamnej

W ramach działalności Koła Miłośników Pogórza dnia 28 października odbyła się wycieczka do Jastrzębi i do Jamnej.

Prowadził ją edukator z Centrum Parków Krajobrazowych, który podczas wyprawy na wzgórze Jamna opowiadał o życiu lasu i prowadził zajęcia animacyjne. Uczniowie dużo się dowiedzieli o zwierzętach i ich tropach oraz o gatunkach drzew i grzybów występujących na terenie Pogórza.
W Jamnej uczestnicy wycieczki usłyszeli o  działaniach Batalionu AK ,,Barbara”, zwiedzili kościół oraz obejrzeli pomnik poświęcony ofiarom zamordowanym tam przez Niemców w 1944 r. Dodatkową atrakcją była możliwość podziwiania panoramy Tatr.

Po powrocie do Jastrzębi na uczniów czekały potrawy z grilla przygotowane przez rodziców (za co bardzo dziękujemy). Pod koniec wycieczki wszyscy mogli zobaczyć salamandrę (rzadkość o tej porze roku) oraz ślady działalności bobrów.

Marta Hołda

31 października 2022