Wycieczka do Muzeum Etnograficznego w Jastrzębi

Wspaniałą lekcję historii o regionie Pogórza Ciężkowickiego przeżyły w grudniu dzieci z naszej szkoły z klasy 2a i 2b w Muzeum Etnograficznym w Jastrzębi. W dawny świat życia na polskiej wsi wprowadził dzieci pan Bogdan Krok kustosz muzeum. Dzieci poznały codzienne życie w dawnych czasach. Dowiedziały się, jak wyposażony był dom, jakich przedmiotów używali jego mieszkańcy, jakimi narzędziami pracowali na polach, jakim rzemiosłem trudnili się mężczyźni, czym bawiły się dzieci i w co ubierali się ludzie. Dzieci poznały także stare zwyczaje i tradycje kultywowane przez pokolenia. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali przekazywanych informacji. Duża liczba i różnorodność eksponatów pozwoliła uczniom poznać oraz uzupełnić i utrwalić wiadomości, których uczyli się na lekcjach.

Maria Król

04 grudnia 2019