Wycieczka do Zakopanego

W dniu 30 września 2020 roku uczniowie klasy VIII a, VIII b oraz VII c wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Zakopanego. Impreza turystyczna odbyła się dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody udało się zrealizować wszystkie punkty programu, m.in. spacer szlakiem wiodącym przez Dolinę Kościeliską, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz wizyta w Muzeum Oscypka.

W drugim dniu wycieczki miał miejsce najbardziej wyczekiwany przez uczniów wyjazd na szczyt Kasprowego Wierchu. Uczniowie poznali historię kolei linowej jak również mieli możliwość pospacerować obok najwyżej położonego budynku w Polsce - Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Kasprowym Wierchu.

Rafał Galas

01 października 2020