Wycieczka klas czwartych do Kamiannej, Muszyny i Krynicy

28 września 2021 r. trzydziestu siedmiu uczniów klas czwartych wraz z wychowawcami uczestniczyło w wycieczce szlakiem nowosądeckich uzdrowisk.

Punktualnie o 7.30 cała „załoga” w wyborowych nastrojach zajęła miejsca w autokarze i wyruszyła w kierunku Kamiannej - pierwszego punktu docelowego. Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać pokrótce sekretne życie pszczelej społeczności, przechadzając się pod okiem przewodnika alejkami położonej pośrodku lasu pasieki „Barć”, wsłuchując się w krótką pogadankę na temat znaczenia, roli i wartości pszczół w życiu ludzi oraz historii powstania Muzeum Pszczelarstwa i pobliskiego kościółka. Na koniec wszyscy chętni mieli okazję skosztować pysznych miodów, degustując je w zaciszu tutejszej kawiarenki.

Kolejnym punktem naszego programu był pobyt w Muszynie i zwiedzanie Ogrodu Biblijnego, w którym poprzez Słowo Boże, biblijne obrazy i roślinność spacerujący po nim mogli w szczególny sposób spotkać się ze Stwórcą. Po uczcie duchowej udaliśmy się do Parku Zdrojowego położonego nieopodal sanatoriów uzdrowiskowych w Muszynie. Odpoczywając na łonie natury, spacerując po ogrodzie wszystkimi zmysłami „chłonęliśmy” piękno otaczającej przyrody. Był czas na zabawę i integrację, m.in. podczas korzystania z urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu, rozmów, spacerów czy wspinaczki na wieżę widokową, z której roztaczała się mozaika malowniczego, naturalnego krajobrazu Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Mnogość roślinności i jej barw intensyfikowała nasze doznania wzrokowe, dotykowe, a także zapachowe i słuchowe, pobudzając wyobraźnię i zachwyt nad pięknem otaczającego nas świata. Zdecydowanie największą atrakcją okazała się możliwość dokarmienia kaczek i łabędzi pływających po stawie rekreacyjnym magicznego ogrodu.

Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani sensorycznymi doznaniami wyruszyliśmy do ostatniego miejsca zaplanowanej wycieczki – Krynicy. Maszerując po uzdrowisku,  mieliśmy czas na zaopatrzenie się w pamiątki i rozkoszowanie się  świeżym, górskim powietrzem, aby finalnie dotrzeć do Pijalni Wód Mineralnych. Pobyt w tymże miejscu umiliła nam swoją grą na fortepianie Iza Trela z klasy IV a, której mini koncert został nagrodzony gromkimi brawami nie tylko kolegów i koleżanek, ale również innych osób przebywających aktualnie w pijalni. Pełni wrażeń, energii i pozytywnych emocji pokosztowaliśmy krynickich wód i skierowaliśmy się w stronę autokaru.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy… Trzeba wracać do szkolnych obowiązków z nadzieją, że to nie ostatnia wyprawa w tym roku szkolnym…

Opiekunowie wycieczki

28 września 2021