Wycieczka klas drugich do Wygiełzowa i Inwałdu

Dnia 16 maja 2023 r. klasy drugie uczestniczyły w wycieczce do Wygiełzowa i Inwałdu zorganizowanej w ramach projektu Poznaj Polskę.

W Wygiełzowie uczniowie zwiedzili Nadwiślański Park Etnograficzny.  Zapoznali się z tradycyjną zabudową zachodniej Małopolski z XIX wieku. W skansenie mieli możliwość zobaczyć wiele budowli, wśród których były stodoły, spichlerze, kościół oraz wiele narzędzi z dawnych czasów.

Następnym punktem programu był Inwałd – Park Miniatur, a w nim najważniejsze miejsca świata, między innymi rzymskie Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla oraz egipskie piramidy.

Wyjazd dostarczył uczestnikom wielu wrażeń, a zakupione pamiątki będą o nim przypominać przez długi czas.

Maria Król

22 maja 2023