Wycieczka klas I-III do Tarnowa i Tuchowa

Tuż przed feriami zimowymi, 26 stycznia 2023 roku, uczniowie wszystkich klas młodszych wybrali się na wycieczkę do Tarnowa. Głównym celem wyjazdu był udział w musicalu pt. Piotruś Pan. Spektakl miał miejsce w kinie Marzenie. Ta muzyczna opowieść o chłopcu, który nie chce dorosnąć przeplatana jest różnymi fantastycznymi elementami. Główny bohater przeżywa moc przygód na wyspie Nibylandii wraz ze swoimi towarzyszami: Fajtkiem, Nygusem, Szczawikiem i Bliźniakami.  Piotrusiowi pomaga też Wendy. Spotkanie z żywymi aktorami, barwną scenografią i ciekawą oprawą muzyczną bardzo się dzieciom podobało. W drodze powrotnej odwiedziliśmy klasztor NMP w Tuchowie, gdzie jeden z ojców redemptorystów opowiedział nam o Cudownym Obrazie Matki Bożej Tuchowskiej i o ciekawostkach tuchowskiego wzgórza. Obejrzeliśmy też pięknie odnowioną ruchomą szopkę i Muzeum Misyjne Redemptorystów. Modlitwą i kolędowaniem zakończyliśmy wizytę w Tuchowie. Radośni, pełni wrażeń i bogatsi o nowe wiadomości wróciliśmy szczęśliwie do szkoły.

Małgorzata Gaj

08 lutego 2023