Wycieczka klas piątych do Ojcowa

Dnia 22 maja 2023 r. uczniowie klas piątych wraz  z opiekunami udali się na wycieczkę do Ojcowa. Celem wyjazdu było poznanie osobliwości przyrodniczych i zabytków tej maleńkiej miejscowości oraz zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Na początek wszyscy udali się do Jaskini Łokietka, gdzie pani przewodnik w interesujący sposób opowiedziała o tej wyjątkowej grocie. Uczniowie usłyszeli też historię i legendy związane z  jaskinią. Następnym punktem wycieczki było przejście przez Bramę Królewską, gdzie tuż za nią znajdowało się Źródełko Miłości.

Kolejnym celem wyjazdu był Zamek w Pieskowej Skale. Po drodze podziwialiśmy ogromną Maczugę Herkulesa. Był również czas na zwiedzenie dziedzińca zamku, podziwianie ogrodu renesansowego i Kaplicy na Wodzie.

Wyjazd bardzo podobał się uczniom. Wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Aldona Król

24 maja 2023