Wycieczka klas trzecich do Krakowa

23 maja wczesnym rankiem klasy trzecie udały się na wycieczkę autokarową do Krakowa. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Wioski Świata. Dzieci w jednym miejscu mogły zobaczyć niemal cały świat: afrykańską wioskę i zabawki wykonane przez afrykańskie dzieci, wejść do australijskiego bambusowego domu na palach, mongolskiej jurty,  igloo, tipi. Dzieci nie tylko oglądały, ale również zdobyły wiele informacji dotyczących życia, zwyczajów i problemów, z jakimi muszą się zmagać mieszkańcy różnych kontynentów.

Następnie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej w ramach  podziękowania za dar Komunii Świętej.

Po obiedzie był czas na zwiedzanie Wawelu. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach historyczne pamiątki zebrane w Skarbcu, a potem  była nutka niepewności w Smoczej Jamie.

Po pamiątkowym zdjęciu przy pomniku smoka wawelskiego i zakupie pamiątek wycieczka przeniosła się do Parku Trampolin. Zjeżdżalnie, trampoliny, baseny kulkowe i gąbkowe to tylko niektóre z atrakcji, do których miały dostęp dzieci. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.

Maria Król

28 maja 2024