Wycieczka klasy VII a

Dnia 03.06. 2024 r. uczniowie klasy VII a podziwiali uroki Pogórza Ciężkowickiego ze ścieżki w koronach drzew. To długa na ponad 1000 m trasa spacerowa na wysokości 370 m n.p.m. W najwyższym miejscu ścieżka wznosi się na wysokość 22 m ponad poziom gruntu. Jest to wspaniałe miejsce do  rekreacji rodzinnej, organizacji wycieczek przyrodniczych, ciekawych spotkań na łonie natury, inspiracji do poznawania regionu. Na trasie były przystanki edukacji ekologicznej, leśnej i przyrodniczej. Wzdłuż ścieżki znajdowało się  6  przystanków sprawnościowych oraz tarasy i punkty widokowe, z których można podziwiać m.in. Pasmo Brzanki. Wszyscy podziwialiśmy otaczające nas  urokliwe zielone pejzaże lasów i pól. Następnie udaliśmy się w dalszą wędrówkę po okolicy,  która doprowadziła nas do pola kempingowego Pod Wodospadem, gdzie odpoczęliśmy i  gdzie czekał na nas poczęstunek.

Jolanta Zagórska

06 czerwca 2024