Wyniki i zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty

Dnia 1 lipca 2022 r. wyniki egzaminu ósmoklasisty będą dostępne na stronie internetowej ZIU, natomiast zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty każdy uczeń będzie mógł odebrać 8 lipca. Zaświadczenia będzie wydawała pani dyrektor Zofia Tarasek w godzinach od 9.00 do 13.00 w piątek 8 lipca oraz w poniedziałek 11 lipca w tych samych godzinach.

Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu. Wynik procentowy to odsetek punktów, które uczeń ‎zdobył za zadania z danego przedmiotu. ‎Wynik centylowy to odsetek liczby ósmoklasistów, którzy ‎uzyskali z egzaminu z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający. ‎Poniżej link do kalkulatora, który pomoże w przeliczeniu wartości procentowej na punkty.

Kalkulator punktów - TAK, ZDAM! (takzdam.pl)

Szczegóły O egzaminie – CKE

30 czerwca 2022