Z wizytą na Zachodnim Wybrzeżu USA – spotkanie z podróżnikiem

Dnia 29 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem grupy Trzask.pl, dotyczące Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Uczniowie poznali ciekawe regiony tego wielkiego kraju, który wciąż jest obiektem marzeń mieszkańców wielu zakątków Ziemi. Fantastyczne monumenty przyrody, głębokie kaniony, bezkresne przestrzenie, rozległe miasta z drapaczami chmur, szerokie autostrady, najlepiej rozwinięta sieć komunikacyjna, doskonale przygotowane miejsca rozrywki to niewątpliwie wizytówka tego kraju. Innym wyróżnikiem, na który zwrócił uwagę podróżnik, była wielokulturowość, będąca źródłem różnych zwyczajów, tradycji, inspiracji, ale także biedy. Prelekcja wzbogacona była prezentacją pełną barwnych zdjęć wykonanych w czasie podróży. Ciekawy, często humorystyczny sposób przekazania informacji, był dodatkową atrakcją niezwykłej tej lekcji geografii, która w niejednym słuchaczu rozbudziła chęć poznawania świata i odbycia egzotycznych podróży.

Małgorzata Bajorek

10 października 2023