Zabawa w teatr na świetlicy szkolnej

Dnia 11 marca 2024 r. dzieci ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Ciężkowicach zaprezentowały przedstawienie kukiełkowe pod tytułem Jaś i Małgosia. Wcześniej wykonały kukiełkowe postacie z papieru, a następnie wcieliły się w role bohaterów. Baśń Jaś i Małgosia podejmuje bardzo uniwersalną tematykę. Opowiada o rodzinie, o tym, jak wielką jest ona wartością, o walce z przeciwnościami losu. To piękna opowieść o miłości, poświęceniu, odwadze oraz o tym, że prawdziwa przyjaźń i miłość są wartościami bezcennymi, które trzeba chronić i pielęgnować. Głównymi bohaterami są dzieci – rodzeństwo, które w wyniku knowań macochy zostaje porzucone w lesie, a potem trafia w ręce niebezpiecznej czarownicy. Dzięki swojej pomysłowości dzieci ostatecznie wygrywają ze złą macochą i z czarownicą.

W poszczególne role wcielili się:

Narrator – Emilia Mika – kl. II a/ Diana Ciepielowska – kl. III b

Jaś – Filip Cygan – kl. II b/ Mikołaj Szczerba – kl. III b

Małgosia – Aleksandra Antoł – kl. II a

Macocha – Barłomiej Zięcina – kl. II b

Drwal – Aleksander Suski – kl. II b

Baba Jaga – Kamil Bawołek – kl. II b

Kornelia Truchan – wiersz Teatr

Na scenie wystąpili również Antonia Truchan Szostek – kl. I a, Natalia Hołda – kl. I a, Michalina Kania – kl. I a, Piotr Kania – kl. III b, Cygnar Natalia – kl. II b.

Dziękuję wszystkim dzieciom biorącym udział  za zaangażowanie, a pozostałym za skupienie i uważne wysłuchanie.

Jadwiga Mikos

– opiekun dzieci ze świetlicy szkolnej SP w Ciężkowicach