Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach

Zajęcia biblioteczne klas drugich

8 maja  na rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek klasy drugie wzięły udział w spotkaniu autorskim oraz warsztatach Ucz się, baw, twórz i rozwijaj swe skrzydła z Kici Nici! z panią Aliną Przydatek. Pani Alina to autorka książek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która sama wykonuje ilustracje oraz gałgankowe dekoracje do swych książek.

Na spotkaniu dzieci poznały Myszkę Soniulindę i Króliczkę Matildę, bohaterki serii opowiadań dla dzieci w różnym wieku. Bawiły się odkrywając tajemnicze słówka w języku włoskim i angielskim. Wcielały się w rolę pszczółek i poznały zasady życia w pasiece. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zakupu  książek  Pszczele wesele, Wielka wyprawa Kici Nici, Kiciotopia. Zajęcia biblioteczne bardzo się podobały.

Elementy teatru, bajkoterapii, nauki języków obcych i pięknej rękodzielniczej dekoracji pozwoliły rozwijać wyobraźnię i kreatywność, a także wyzwoliły sporą aktywność uczestniczących. W spotkaniu wzięła również udział p. Katarzyna Zych – dyrektor MGBP w Ciężkowicach, a jednocześnie inicjatorka spotkania.

Dziękujemy za wiele wspaniałych przeżyć!

 

Małgorzata Gaj

FOTO

09 maja 2023
Źródło grafiki: http://fatamorgana26.blogspot.com/

Skontaktuj się z nami

spciezkowice@ciezkowice.pl

tel. 14 6510040 

ul. Tysiąclecia 12

33-190 Ciężkowice

@ SP Ciężkowice Edytor WebWave CMS