Zajęcia SKS na strzelnicy

Z inicjatywy uczniów klas gimnazjalnych, 6 lutego został zorganizowany wyjazd młodzieży na strzelnicę sportową przy Zespole Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku. Dzięki uprzejmości opiekującej się obiektem pani Małgorzaty Namysłowski, uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z zasadami obowiązującymi na strzelnicy, nauczyć się podstaw posługiwania się bronią pneumatyczną a także sprawdzić się w seriach strzelań do tarczy. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z karabinkiem pneumatycznym i pierwsze w ogóle zetknięcie z bronią. Pod czujnym okiem instruktorki młodzież pokonywała swoistą tremę i poczyniła pierwsze kroki ze sportu strzeleckiego. Zajęcia z popularną „wiatrówką” były zarazem okazją do oderwania się od szkolnej codzienności, formą relaksu i odstresowania się po szkolnych obowiązkach. Strzelanie z karabinka pneumatycznego jest elementem corocznego turnieju „Młodzi i Bezpieczni”, w którym nasza szkoła od kilku lat z sukcesami bierze udział, i do którego właśnie rozpoczęły się przygotowania. Przy okazji wizyty na strzelnicy część uczniów miało możliwość zapoznania się z policyjnym torem przeszkód będącym drugim elementem wspomnianego wcześniej turnieju. Uczestnicy zajęć z jak najlepszymi wrażeniami powrócili do szkoły wyrażając zainteresowanie tak ponownym wyjazdem jak i udziałem w kolejnym turnieju „Młodzi i Bezpieczni”.

Joanna Dziuban

06 lutego 2019