Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Na wakacje ruszać czas…

B. Szelągowska

Za dni kilka – o tej porze
będę witać polskie morze.
Bo najbardziej mi się marzy
żeby bawić się na plaży.

A ja chciałbym dotknąć chmury
i dlatego jadę w góry.
Razem z mamą, razem z tatą
w górach lubię spędzać lato.

Ja na morze nie mam czasu.
Wolę jechać het – do lasu.
I tam z dziadkiem zbierać grzyby
albo w rzece łowić ryby.

Dla mnie to najlepsza pora
żeby wskoczyć do jeziora.
Nie chcę w upał chodzić w góry.
Wolę jechać na Mazury.

Morze, góry, las i rzeka;
Wszystko to już na nas czeka.
Bo zaczęło się już lato
Jedźmy mamo, jedźmy tato.

Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca. Wszyscy cierpliwie czekali, aż dostaną do ręki świadectwo, niektórzy dyplom albo nagrodę, z utęsknieniem spoglądając za okno, gdzie piękna, słoneczna pogoda przypominała, że wakacje właśnie nadeszły. Wyjątkowy charakter uroczystość zakończenia roku szkolnego miała  dla uczniów klasy ósmej, którzy po raz ostatni żegnali szkołę. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której absolwenci podziękowali Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły za ośmioletnią pracę dla nich i z nimi. Wyrazy wdzięczności popłynęły również w stronę Rodziców, za wsparcie, miłość i motywację do nauki.

Następnie podsumowaliśmy miniony rok oraz uhonorowaliśmy najbardziej wyróżniających się absolwentów.

Uczeń klasy ósmej, który uzyskał najwyższą średnią ocen, otrzymał dyplom z tytułem Primus inter Pares. Uczniem tym jest Patryk Waza.

Statuetkę Absolwent Roku oraz nagrodę rzeczową otrzymał również Patryk Waza za:

– zdobycie tytułu laureata Małopolskiego Konkursu Chemicznego,

– uzyskanie wyróżnienia w IX edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim w r. szk. 2022/23,

– wyróżnienie w X edycji powiatowego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim w r. szk. 2023/24.

Dyplom i nagrodę specjalną otrzymała absolwentka Jolanta Gucwa za wzorową (stuprocentową) frekwencję nieprzerwanie przez 6 lat nauki w klasach III-VIII.

Dyplomy i nagrody książkowe za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, otrzymali: Nikodem Gut, Maksymilian Śliwa, Karolina Kanigowska, Natalia Wilga.

Dyplomy i nagrody książkowe za reprezentowanie szkoły podczas uroczystości patriotycznych otrzymali: Malwina Ablewicz, Julia Bąk, Mateusz Dziuban, Jolanta Gucwa.

Dyplomy i nagrody książkowe za pracę w Samorządzie Uczniowskim otrzymali: Mateusz Dziuban , Jakub Gucwa, Nikodem Gut, Maksymilian Śliwa.

Dyplomy i nagrody książkowe za działalność w chórze szkolnym otrzymały: Karolina Kanigowska, Klaudia Kanigowska, Natalia Wilga.

Dyplom Sportowca za osiągnięcia w dziedzinie sportu oraz godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych w latach 2019-2024 otrzymali: Malwina Ablewicz, Julia Bąk Magdalena Ciepielowska, Mateusz Dziuban, Jolanta Gucwa, Nikodem Gut, Karolina Kanigowska, Klaudia Kanigowska, Łukasz Oczkowski, Maksymilian Śliwa, Natalia Wilga.

Rodzicom uczniów klas ósmych, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, zostały wręczone listy gratulacyjne.

Gratulujemy wszystkim ósmoklasistom i życzymy im dalszych sukcesów na kolejnych etapach edukacji. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć! Powodzenia!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

21 czerwca 2024