Zdrowe kanapki na świetlicy

We wtorek 30 kwietnia 2024 r. na podsumowanie cyklu zajęć o zdrowym odżywianiu na świetlicy szkolnej wspólnie przygotowaliśmy pyszne, zdrowe kanapki. Na stole nie zabrakło pomidorów, ogórków, papryki, sałaty, rzodkiewki, a nawet aromatycznego czosnku i szczypiorku. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Głównym celem zajęć było kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania się, rozwijanie kreatywności, doskonalenie samodzielności, dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków jak również integracja dzieci. Samodzielnie wykonane kanapki z dużą ilością warzyw smakowały wszystkim dzieciom.

Jadwiga Mikos

30 kwietnia 2024