Zielona szkoła

Ramowy program wycieczki dla uczniów Szkoły Podstawowej

w Ciężkowicach

1/2 dzień: 24/25.05.2019

Wyjazd z kraju w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze krótka wizyta w stolicy Chorwacji - Zagrzebiu-spacer po starówce, Gornji Grad i Kapitol, Katedra Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, budynki Parlamentu, Kościół św. Marka, wieża Lotrscak, Brama Kamienna z cudownym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Przejazd do pensjonatu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: 26.05.2019

Śniadanie. Czas na plażowanie, gry zabawy. Obiad.  Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: 27.05.2019

Śniadanie. Plitwickie jeziora - Zabytek Unesco. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: 28.05.2019

Śniadanie. Przejazd do miasta czterech twierdz – Sibenika  - najstarszego na wybrzeżu chorwackiego miasta. Spacer z przewodnikiem wąskimi uroczymi uliczkami oraz zwiedzanie Katedry św. Jakuba największej tego typu w kraju. Następnie Park Narodowy Rzeki Krki - najbardziej romantyczna i malownicza rzeka, która spływa siedemnastoma kaskadami pokonując spadek terenu o wys.45 m. Spacer  ścieżkami oraz odpoczynek przy największym wodospadzie „Skradinski Buk”, możliwość niezapomnianej kąpieli.   Wycieczka do Trogiru - zwiedzanie Poru i Starego Miasta. Powrót do hotelu.  Czas na plażowanie, gry, zabawy. Wieczorem  obiadokolacja, nocleg. Powrót do pensjonatu , obiadokolacja ,nocleg.

6 dzień: 29.05.2019

Śniadanie. Fish Piknik . Obiad.   Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: 30.05.2019

Śniadanie.  Rejs wokół Kornatów. Obiadokolacja. nocleg

8 dzień: 31.05.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie z przewodnikiem malowniczego Zadaru, w którym według słów Alfreda Hitchcocka, widać najpiękniejszy zachód słońca na świecie, a Morze wygrywa organowe symfonie. Zadar zwany jest „Małym Chorwackim Rzymem”. Wśród zabytków zobaczymy Kościół św. Donata z IX w., Forum, Katedra św. Anastazji i kościół św. Krševana, Morskie Organy oraz przy nadmorskim bulwarze – instalacja architekta Nicoli Bašicia "Pochwała Słońca" (Pozdrav Suncu) ,która imituje cały Układ Słoneczny, oczywiście w odpowiednich proporcjach. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.

9 Dzień: 01.06.2019

Zakończenie wycieczki w godzinach przedpołudniowych

szczegóły

Bajorek Małgorzata