Życzliwość – iskierka dobra

Czyń trochę dobra tam, gdzie jesteś;

to te małe kawałki dobra, które razem składają się na świat.

Desmond Tutu

Dnia 21 listopada nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, zachęcającego do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka. Była to dobra okazja do poruszenia na lekcjach tematu szacunku i życzliwości w stosunku do innych. W całej szkole dominowały kolor oraz nastrój radości i optymizmu. Były żółte stroje, miłe słowa, dobre uczynki, pozytywne emocje.

Uczniowie klas młodszych wykonali mnóstwo orderów życzliwości, które rozdali kolegom, koleżankom, nauczycielom, pracownikom szkoły, a także zabrali je dla swoich bliskich. Ozdobili nimi wspólne Drzewo życzliwości, które powstało na korytarzu. W klasie II b pojawiły się piękne opaski z przesłaniem, że życzliwość zmienia świat.

Uczniowie klas starszych przygotowali papierowe łańcuchy życzliwości z tematycznymi hasłami, również w języku angielskim. Niektóre klasy organizowały zabawę w cichego, życzliwego przyjaciela, która rozciągnęła się na cały tydzień.

Sporo pozytywnych emocji wywołały podczas przerw iskierki życzliwości oraz popularne zrywki z miłymi, motywującymi słowami lub zadaniami.

Ufamy, że Dzień Życzliwości przyczynił się w jakimś stopniu do integracji społeczności szkolnej i będzie impulsem do tolerancji i wzajemnej sympatii.

Joanna Roczniak

05 grudnia 2022