Życzliwym być…

Mam nadzieję, że jeżeli dzisiaj ludzie spróbują nieco życzliwości,

jutro się w niej rozsmakują.
Pan Browne

W listopadzie i grudniu klasa II a poprzez platformę eTwinning brała udział w międzynarodowym projekcie Rękawice Życzliwości, którego celem było promowanie życzliwości i rozwijanie pozytywnych relacji między uczniami w klasie oraz online.

Drugoklasiści współtworzyli logo projektu, opracowując rękawicę z pozytywnymi komunikatami. W grupach wykonali świetne plakaty pt. Przepis na dobre samopoczucie, a indywidualnie stworzyli w programie Canva kartki z życzeniami na obrazkach wygenerowanych przez AI. Wymyślili także klasową propozycję zadania do wspólnego, grudniowego kalendarza życzliwości. Mieli również szansę, aby wykazać się życzliwością i dbałością o dobre samopoczucie wylosowanej osoby w akcji Dobrego Duszka, która została podsumowana 21 listopada po tygodniu działań. Dla uczniów jednej ze współpracujących w projekcie szkół drugoklasiści wykonali Umilaczki z pomponów, które dotarły do adresatów początkiem grudnia. Aby stawać się świadomymi i życzliwymi odkrywcami Internetu, poznali Królestwo Życzliwości Interlandii, grając w programie edukacyjnym Asy Internetu. Ekscytującym wydarzeniem okazało się spotkanie online z innymi uczestnikami projektu, na które wspólnie przygotowane zostały komentarze i emotki do rozmowy o życzliwości w sieci oraz Piosenka o pomaganiu ludziom. Dzieci zaprezentowały także życzliwe słowa w poznawanym polskim języku migowym.

Na zakończenie realizacji projektu uczniowie II a mieli okazję podzielić się wrażeniami i zdobytymi umiejętnościami w przygotowanej dla nich ankiecie online.

Udział w projekcie Rękawice Życzliwości okazał się inspirującym wyzwaniem, które wyzwoliło w dzieciach mnóstwo pozytywnej energii. Miejmy nadzieję, że wpłynie to  korzystnie na relacje między uczniami w klasie, a w przyszłości również w sieci.

Joanna Roczniak

PREZENTACJA